Top

Lubuskie

Lubuskie

Lubuskie tropem zieleni

Lubuskie to najbardziej zalesiony region w Polsce, bogaty w atrakcje przyrodnicze i zabytki. Ciekawostką jest fakt, że ma dwie stolice: Zieloną Górę i Gorzów Wielkopolski.

Województwo jest bardzo atrakcyjne dla wielbicieli natury: 5 dużych rzek, wiele potoków, 500 jezior, bogate lasy. Czy wiecie jaki związek z regionem ma Witosława?

Dla miłośników historii atrakcyjne będzie Muzeum Fortyfikacji i Nietoperzy, Międzyrzecki Rejon Umocniony i Park Mużakowski.

Zwiedzając, nie można pominąć monumentalnej figury Chrystusa Króla Wszechświata w Świebodzinie, przepięknego opactwa cysterskiego w Gościkowie Paradyżu i niezwykłych malowideł ściennych z motywami biblijnymi w gotycko-renesansowym kościele w Kępsku.

Szlak Legend Łużyckich zaś zachęca nas do siebie opowieściami o Bazyliszku, Czarnym Rządcy i Tkaczu.

Wielbicielom kuchni polecamy zajrzeć na Święto Młodego Wina, Budachowski Festyn Ruskich Pierogów. Warte uwagi są także Weekendy Winne.

0

Pochodzimy z różnych regionów, znamy różne języki i gwary. Nasza ekipa to zgrany zespół, który łączy miłość do podróżowania i odkrywania nowych zakątków. Każdy z nas ma inne pasje, inne doświadczenie, a wszystko po to, by nasze podejście do turystyki było zawsze kreatywne. Uwielbiamy wspólne, aktywne wypady za miasto, a kiedy już z nich wrócimy, chętnie dzielimy się z Wami naszymi przeżyciami.

zostaw komentarze