Top

Mazowieckie

Mazowieckie

Mazowieckie kwitnące możliwościami

Mazowieckie to nasze największe województwo. Obfituje w literackie doznania – możemy podążać tutaj szlakiem twórczości Chopina, Kochanowskiego, Twardowskiego czy Sienkiewicza. Mazowsze do przyjazdu zachęca nas łąkami, polami, puszczami, kniejami, wioseczkami i prężnymi miastami.

Nie da się pominąć faktu, że to właśnie tu znajduje się Warszawa – stolica naznaczona przeszłością i tajemnicami. Jej Stare Miasto jest wpisane na listę UNESCO.

Co ma wspólnego Wywerna Sapkowskiego z Książętami Mazowieckimi? Gdzie kręcono sceny do „Ogniem i Mieczem”?

To tutaj możemy skorzystać z szerokiej oferty szlaków tematycznych. Możemy podziwiać pozostałości diaspory żydowskiej: synagogi, kirkuty czy miejsca pamięci oraz ich wkład w polską kulturę.

Możemy wybrać się na Mazowiecki Szlak Literacki albo Industrialny.

Oprócz tego doświadczymy tutaj prawdziwego akcentu ludowego – wspaniałych skansenów z odtworzonymi chatami lub dworami, obrzędów i obyczajów.

Gotowi na podróż po Mazowieckim?

0

Pochodzimy z różnych regionów, znamy różne języki i gwary. Nasza ekipa to zgrany zespół, który łączy miłość do podróżowania i odkrywania nowych zakątków. Każdy z nas ma inne pasje, inne doświadczenie, a wszystko po to, by nasze podejście do turystyki było zawsze kreatywne. Uwielbiamy wspólne, aktywne wypady za miasto, a kiedy już z nich wrócimy, chętnie dzielimy się z Wami naszymi przeżyciami.

zostaw komentarze