Top

Opolskie

Opolskie

Opolskie – w kręgu muzyki

Nasze najmniejsze województwo Opolskie to nie lada gratka dla turystów. Bogactwo kulturowe, różnorodność festiwali i perełki architektury to tylko niektóre z atrakcji.

Tutaj doświadczycie rozśpiewanych festiwali, malowniczych krajobrazów i ciekawych historii.

Regionalna kuchnia kusi nas rozkoszną mieszanką smaków polskich, niemieckich, czeskich i kresowych. Przede wszystkim musicie spróbować Śląskiego Nieba – ale nie tego nad nami, tylko mięsnego dania. To właśnie dla prawdziwych smakoszy został przygotowany szlak kulinarny „Opolski Bifyj” i tam możecie skosztować Nieba!

Zachwyci Was także Szlak Zamków i Pałaców oraz Szlak Drewnianego Budownictwa Sakralnego. A zafascynowanym historią polecamy wędrówkę krasiejowskim „Tunelem czasu”, gdzie doświadczycie podróży miliony lat wstecz.

Dla miłośników przyrody są tu wspaniałe tereny i trasy rowerowe. Szczególnie warte uwagi są jeziora Turawskie czy Góry Opawskie. To także w tym regionie znajduje się niezwykła figurka św. Anny – matki Maryi – trzymającej swoją córkę i jej syna w objęciach.

Muzyczne Święto Kwitnących Azalii, wygasły wulkan, śląski Wawel i Lato Kwiatów? Takie rzeczy tylko na Opolszczyźnie!

0

Pochodzimy z różnych regionów, znamy różne języki i gwary. Nasza ekipa to zgrany zespół, który łączy miłość do podróżowania i odkrywania nowych zakątków. Każdy z nas ma inne pasje, inne doświadczenie, a wszystko po to, by nasze podejście do turystyki było zawsze kreatywne. Uwielbiamy wspólne, aktywne wypady za miasto, a kiedy już z nich wrócimy, chętnie dzielimy się z Wami naszymi przeżyciami.

zostaw komentarze