Top

Podkarpackie

Podkarpackie

Podkarpackie – kraina różnorodności

Podkarpackie pełne jest szlaków, którymi warto się kierować. Nie chodzi tylko o szlaki górskie.

Znajdziemy tu Szlak Architektury Drewnianej, który uwzględnia piękne, wiekowe kościoły i niesamowite cerkwie. Podążając Podkarpackim Szlakiem Winnym odkryjemy winnice, w których wskrzeszane jest polskie winiarstwo. Znajdziemy tu aż 160 winnic!

To długa wędrówka, warto więc się posilić, próbując przy okazji regionalnych przysmaków. Szlak Kulinarny Podkarpackie Smaki łączy lokale, które warto odwiedzić!

Nie sposób jednak nie wspomnieć o szlakach górskich. Przede wszystkim warto odwiedzić Bieszczadzki Park Narodowy. Tamtejsza dzika przyroda, rozległe połoniny i łagodne szczyty to powody, dla których warto się tam udać.

To województwo to także piękne miasta: Sanok, czyli Brama Bieszczad, stolica regionu – Rzeszów, czy wielokulturowy Przemyśl. To także liczne uzdrowiska, niewieczne miasteczka oraz urocze wsie.

Bliskość dzikiej natury, bogactwo szlaków oraz folklor stanowią wizytówkę Podkarpackiego. Sprawdź sam, czym wyróżnia się ten region!

0

Pochodzimy z różnych regionów, znamy różne języki i gwary. Nasza ekipa to zgrany zespół, który łączy miłość do podróżowania i odkrywania nowych zakątków. Każdy z nas ma inne pasje, inne doświadczenie, a wszystko po to, by nasze podejście do turystyki było zawsze kreatywne. Uwielbiamy wspólne, aktywne wypady za miasto, a kiedy już z nich wrócimy, chętnie dzielimy się z Wami naszymi przeżyciami.

zostaw komentarze