Top

Podlaskie

Podlaskie

Podlaskie slow life

W tym regionie, który jest jednym z najmniej zanieczyszczonych światłem, znajdziesz spokój i ciszę. Pozwala to na dokładną obserwację nieba, na niekończące się pokazy gwiazd.

Niespotykanie bogata roślinność i świat zwierząt przypomina, że sami jesteśmy częścią natury. 4 parki narodowe, najstarsza puszcza, tereny nieskażone działalnością człowieka. Bądź gotowy na spotkanie oko w oko z królem puszcz, żubrem, które to żyją tu licznie na wolności. Zanurz się w zieloność!

A może jesteś gotowy doświadczyć najniższych w Polsce temperatur, notowanych w okolicach Suwałk? To tam leży teren nazywany „polskim biegunem zimna”. Niczym w odległej Skandynawii można się tu cieszyć prawdziwą zimą!

Podlaskie to nie tylko natura. To także barwna i wielokulturowa historia.

Mówi się, że na Świętej Górze Grabarce bije serce prawosławia. Znajdziemy też piękny, dawny klasztor kamedułów, prawosławne pustelnie, Wielką Synagogę, a także najstarszy w Polsce meczet w Kruszynianach. Tam też możemy poznać kulturę tatarską na corocznie odbywającym się festiwalu Sabantuj.

Co za różnorodność! Zobacz sam, że Podlaskie zachwyca na każdym kroku!

0

Pochodzimy z różnych regionów, znamy różne języki i gwary. Nasza ekipa to zgrany zespół, który łączy miłość do podróżowania i odkrywania nowych zakątków. Każdy z nas ma inne pasje, inne doświadczenie, a wszystko po to, by nasze podejście do turystyki było zawsze kreatywne. Uwielbiamy wspólne, aktywne wypady za miasto, a kiedy już z nich wrócimy, chętnie dzielimy się z Wami naszymi przeżyciami.

zostaw komentarze