Top

Śląskie

Śląskie

Śląskie, jakiego nie znałeś!

Województwo Śląskie, co ciekawego skrywa? Odpowiedź Cię zaskoczy!

Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Górskie wędrówki w Beskidy, Szlak Zabytków Techniki, uzdrowiska, wapiennie skałki i jaskinie, Śląskie Smaki, Górnośląsko – Zagłębiowska Metropolia. A przede wszystkim Sanktuarium na Jasnej Górze!

Stanowiący najciekawszą tego typu trasę w Polsce, Szlak Zabytków Techniki łączy najważniejsze obiekty związane z dziedzictwem przemysłowym. Na szlaku znajdziemy kopalnie metali, jak i przemysłową architekturę.

Zwiedzając to województwo, nie możemy ominąć miast Metropolii. Spacery wśród zaskakująco zielonych terenów miejskich dostarczą pozytywnych wrażeń. Będziemy zaskoczeni także bogatą ofertą wydarzeń kulturalnych!

Zmęczeni intensywnym zwiedzaniem wielkomiejskich zakątków udajmy się na odpoczynek w spokojniejsze tereny. „Płuca Śląska” – nazywana jest tak Kraina Górnej Odry, gdzie znajduje się wiele rezerwatów przyrody i parków krajobrazowych, to idealny teren, aby uciec od zgiełku miast.

To wszystko, i jeszcze więcej, mieści się w granicach jednego województwa! Czy czujesz się zainspirowany? Zobacz region, jakiego się nie spodziewałeś!

0

Pochodzimy z różnych regionów, znamy różne języki i gwary. Nasza ekipa to zgrany zespół, który łączy miłość do podróżowania i odkrywania nowych zakątków. Każdy z nas ma inne pasje, inne doświadczenie, a wszystko po to, by nasze podejście do turystyki było zawsze kreatywne. Uwielbiamy wspólne, aktywne wypady za miasto, a kiedy już z nich wrócimy, chętnie dzielimy się z Wami naszymi przeżyciami.

zostaw komentarze