Top

Świętokrzyskie

Świętokrzyskie

Świętokrzyskie legendy

Choć kojarzone tylko z Górami Świętokrzyskimi, to województwo Świętokrzyskie do zaoferowania ma znacznie więcej.

W krainie lasów, legend i czarów swoje miejsce ma Łysa Góra z historią sabatów czarownic. Również Jaskinia Raj z unikatowymi stalaktytami czy Muzeum Wsi Kieleckiej z pokazami rękodzieła i rekonstrukcją życia codziennego.

Świętokrzyskie przepełnione jest zabytkami i atrakcjami wtopionymi we wspaniałą, zieloną okolicę. Dobrą ofertę ma zarówno dla miłośników historii, fanów bajek i legend, jak i dla tych, którzy chcą obcować tylko i wyłącznie z naturą.

To tutaj możecie odwiedzić słynnego Ojca Mateusza z Sandomierza i napić się lokalnego cydru czy zajrzeć do Koziołka Matołka z Pacanowa i Europejskiego Centrum Bajki.

Wielkie atrakcje wtopione w malownicze miasteczka to nie lada gratka. A we wszystko wplecione tradycje pustelników, historie zabytków, lecznicze uzdrowiska i stare legendy.

Nie utraćcie okazji, aby doświadczyć dreszczyku emocji w Świętokrzyskim.

0

Pochodzimy z różnych regionów, znamy różne języki i gwary. Nasza ekipa to zgrany zespół, który łączy miłość do podróżowania i odkrywania nowych zakątków. Każdy z nas ma inne pasje, inne doświadczenie, a wszystko po to, by nasze podejście do turystyki było zawsze kreatywne. Uwielbiamy wspólne, aktywne wypady za miasto, a kiedy już z nich wrócimy, chętnie dzielimy się z Wami naszymi przeżyciami.

zostaw komentarze