Top

Warmińsko-Mazurskie

Warmińsko-Mazurskie

Warmińsko-Mazurska sielanka

To, gdzie dokładnie przebiega granica Warmii i Mazur, nie jest takie oczywiste. Za to bez wątpienia możemy powiedzieć, że Warmińsko-Mazurskie przyciąga i zapada w pamięć!

Warmia, w której granicach mieści się Olsztyn, to historia plemion pruskich, to również Krzyżacy oraz panowanie biskupów. To także życie kanonika i naukowca Mikołaja Kopernika oraz ziemia pełna zamków i twierdz obronnych.

Kraina tysiąca jezior, jak bywają nazywane Mazury, to przede wszystkim woda, lasy. Na dodatek wszystko, co łączy się z aktywnym wypoczynkiem. Można tu zarówno odpoczywać spływając kajakiem wzdłuż jednej z licznych rzek, jak również podziwiać krajobrazy ze szlaków rowerowych czy też opalać się żeglując pośród jeziornych fal.

Jak to mówią, muzyka łagodzi obyczaje, dlatego tej możemy tu zaznać całkiem sporo. Przede wszystkim corocznie odbywa się tu wiele festiwali muzycznych, które mają miejsce w Olsztynie, Ostródzie, Giżycku, Fromborku, Mrągowie czy Świętej Lipce. Oczywiście wszyscy są mile widziani!

Region ten zapewnia również atrakcje w okresie zimowym. Gdy tylko Wzgórza Dyleskie i Szeskie pokrywają się białym puchem, amatorzy narciarstwa biegowego przyjeżdżają tłumnie w tamte okolice. Bez wątpienia znajdzie się też niejeden wyciąg dla fanów zjazdówek, a żeglarstwo lodowe to kolejny sport, który zyskuje na popularności!

Krótko mówiąc: daj się zaskoczyć w Warmińsko-Mazurskim!

0

Pochodzimy z różnych regionów, znamy różne języki i gwary. Nasza ekipa to zgrany zespół, który łączy miłość do podróżowania i odkrywania nowych zakątków. Każdy z nas ma inne pasje, inne doświadczenie, a wszystko po to, by nasze podejście do turystyki było zawsze kreatywne. Uwielbiamy wspólne, aktywne wypady za miasto, a kiedy już z nich wrócimy, chętnie dzielimy się z Wami naszymi przeżyciami.

zostaw komentarze