Top

Wielkopolskie

Wielkopolskie

Wielkopolskie – Z nurtem do celu!

Z czym kojarzy się województwo Wielkopolskie? Przede wszystkim, wiadomo – Poznań, rogale świętomarcińskie i pyry. O Wielkopolanach mówi się, że są synonimem porządku i gospodarności. To województwo to jednak znacznie więcej, niż te skojarzenia!

Po pierwsze, to nie tylko Poznań, który będąc stolicą województwa jest jego ważnym ośrodkiem gospodarczym. Bez wątpienia Wielkopolska jest kolebką naszej państwowości. Przecież to stąd wywodził się ród Piastów, a nasi przedwiekowi władcy stawiali tu swoje grody. Ich pozostałości możemy dzisiaj podziwiać podążając Szlakiem Piastowskim.

Jak zwiedzić cały region? Przede wszystkim drogą wodną! Wielka Pętla Wielkopolski, licząca 700 kilometrów długości, to najdłuższy szlak wodny w Polsce. Dostępny jest dla różnego rodzaju jednostek pływających.

Aby odpocząć na łonie natury wybierzmy się do jednej z agroturystyk, których w Wielkopolsce jest wiele. Warto jednak po drodze odwiedzić któryś ze znanych zamków lub pałaców w Rydzynie, Rogalinie, Gołuchowie czy Kórniku! A jeśli mamy ochotę na weekendowy city break to może wybierzmy się do Gniezna albo Kalisza?

Nie zapomnijmy spróbować regionalnych przysmaków oraz złotego, chmielowego trunku, który w Wielkopolsce jest wytwarzany w ogromnych ilościach. Wypijmy za zdrowie gospodarzy!

Zobacz najnowsze wpisy

0

Pochodzimy z różnych regionów, znamy różne języki i gwary. Nasza ekipa to zgrany zespół, który łączy miłość do podróżowania i odkrywania nowych zakątków. Każdy z nas ma inne pasje, inne doświadczenie, a wszystko po to, by nasze podejście do turystyki było zawsze kreatywne. Uwielbiamy wspólne, aktywne wypady za miasto, a kiedy już z nich wrócimy, chętnie dzielimy się z Wami naszymi przeżyciami.

zostaw komentarze